•   Habrovanský zámek

Tradiční opékání „selete“

Featured

🔥 Zveme vás na tradiční opékání „selete“! 🔥
Přidejte se k nám v zahradě Habrovanského zámku a užijte si den plný zábavy, hudby a tance.

📅 Kdy: Pátek 21. června 2024 ⏰ Čas: Od odpoledních hodin až do noci
🎶 Hudba: Skupina NEŘÍKÁME bude hrát živě a dodá atmosféru nejen celému večeru. 💃 Tanec: Skupina Anika vás pobaví svým tanečním vystoupením.
Přijďte si s námi užít nezapomenutelný den plný skvělého jídla, hudby a tance. Těšíme se na vás!

MDŽ v retro stylu 2024

Featured
Datum: Pátek, 8. března 2024 ⏰ Čas: v 9:30 📍 Místo: Jídelna
Srdečně Vás zveme na oslavu svátku dívek a žen! Přijďte si užít společnost, zábavu a vzpomínky v retro atmosféře. Těšíme se na Vás!

Cestovatelská přednáška Černá Hora – malá země, velcí lidé.

Featured
Chcete se dozvědět více o malé zemi s velkou přírodní krásou a bohatou historií? Přijďte na cestovatelskou přednášku Černá Hora – malá země, velcí lidé, zavítají k nám manželé Poulíkovi. Budete mít možnost zhlédnout úchvatné fotografie z nejhlubšího kaňonu, nejdelší pláže a nejkrásnější zátoky Evropy, a také se dozvědět zajímavosti z dějin a kultury této balkánské země. Přednáška se koná ve středu 21.2.2024 v 9:30 hod. v jidelně.

Cestovatelská beseda s Márovými (o Guatemale a Mexiku.)

Featured

Milí přátelé, zveme vás na cestovatelskou besedu s Márovými, kteří se vrátili z dobrodružné cesty po Guatemale a Mexiku. Přijďte se s nimi podělit o jejich zážitky z poznávání mayské kultury, přírody, lidí a jídla. Dozvíte se také, jaké to je být svědky výbuchu sopky a co dělají hřbitovní šamani.

Beseda se uskuteční v úterý 13. 2. 2024 v 9:30 hodin v jídelně. Budou promítány zajímavé fotografie a videa, které budou doprovázeny humorným i dramatickým komentářem Márových. Nechte se unést do exotického světa Střední Ameriky a přijďte si poslechnout, co všechno zažili naši cestovatelé.

Turnaj v dámě 2024

Featured

Milí milovníci dámy, máme pro vás skvělou příležitost. Ve středu 7. 2. 2024 se na naší dílně uskuteční turnaj v dámě o ceny. Přijďte si změřit síly s ostatními hráči a užít si spoustu zábavy.

Turnaj začíná v 9 hodin, ti nejlepší budou odměněni věcnými cenami. Těšíme se na vás a přejeme vám šťastnou ruku a mozek při hře plný strategie!

vánoční zpívání s paní Květou Šmerdovou 2023

Featured
Rádi bychom vás pozvali na tradiční vánoční zpívání s paní Květou Šmerdovou, která je známá svým hlasem i humorem. Přijďte si poslechnout známé písníčky, zazpívat si a naladit na vánoční notu. Čeká vás také malé občerstvení, cukroví a svařené víno.
 Akce se koná v pátek 23. prosince 2023 v 9 hodin v jídelně Habrovanského zámku. 

 

 

 

VÁNOČNÍ vystoupení dětí ze speciální školy ve Vyškově 2023

Featured

Srdečně vás zveme na VÁNOČNÍ PROGRAM, který pro vás připravili žáci ze speciální školy ve Vyškově.
Uvidíte a uslyšíte tradiční i netradiční koledy, básničky, scénky a další překvapení, která vám zpříjemní předvánoční čas.
To vše se uskuteční ve čtvrtek 21. 12. 2023 v 10 hodin v naší jídelně.
Těšíme se na vás a přejeme vám veselé a klidné Vánoce!

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2023

Featured

Milí přátelé,

vánoční čas se blíží a my bychom vás rádi pozvali na jednu z našich nejoblíbenějších akcí roku. Vozíčkáři ze zámku ve spolupráci se sociálním úsekem zvou všechny na tradiční

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Přijďte si užít krásnou podívanou, kdy se zámecký vestibul promění v záři tisíců světýlek. A to není vše! Čeká vás také vystoupení žáků ZŠ Habrovany, kteří vám zazpívají vánoční písně a koledy. Možná se objeví i nějaký ten dárek pod stromečkem. 😉

Akce se koná ve čtvrtek 14. 12. 2023 v 16,30 hodin. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost strávit příjemný zimní podvečer s předvánoční atmosférou a dobrými lidmi. Těšíme se na vás!

Advetní čas na Habrovanském zámku

Featured

Adventní čas na Habrovanském zámku je příležitost prožít vánoční atmosféru v historickém prostředí. Můžete  zúčastnit se kulturního programu. Pozvěte své přátele a rodinu a přijďte si užít adventní čas na Habrovanském zámku. Těšíme se na vás! 😊

Martinská zábava 2023

Featured

Přijďte na Martinskou zábavu!

V pátek 10. 11. 2023 se uskuteční nejlepší párty roku na Habrovanském zámku. Začínáme v 17 hodin.

Nechte se unést hudbou manželů Musilových, kteří vám zahrají své největší hity. Užijte si chutné občerstvení, zákusky a nezapomeňte si koupit losy do tomboly. Můžete vyhrát skvělé ceny. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost zábavy a společnosti. Přijďte s rodinou, přáteli nebo sami. Všichni jsou srdečně vítáni!

Těšíme se na vás! 😊

Burčákový den na zámku

Featured
Přibližil se nám podzim a sklizeň nejen lahodného vína v plném proudu. I My se těšime na tradiční ochutnávku zámeckého Burčáku, která proběhne ve čtvrtek 5.10. 9 hodin v jídelně. Všechny srdečně zveme.

Jiří Helán na zámku 2023

Featured

Rádi bychom vás pozvali na hudební odpoledne s panem Helánem, který vystoupí společně s Hankou Cvrkalovou a přinesou zábavu a příjemné melodie. Uskuteční se v úterý 22. srpna od 16:00 hodin. Těšíme se na vás a doufáme, že si společně užijeme krásné hudební odpoledne s panem Helánem! 😊

Den otevřených dveří Habrovanského zámku

Featured

Srdečně zveme všechny příznivce, blízké a příbuzné našich klientů i zaměstnanců na
Den otevřených dveří Habrovanského zámku,
který se uskuteční dne 9. 9. 2022
v době od 9 do 17 hodin
Dopoledne – turnaj v kuželkách o šišku salámu
Odpoledne v 15h vystoupení pěveckého souboru Boubelky
Po celý den budou k nahlédnutí společenské prostory zařízení, rehabilitace, společné jídelny jako reprezentativní prostory zařízení. Ke zhlédnutí budou dobové kroniky a fotografie ze života klientů i zaměstnanců zařízení.

Pozvánka ve formátu PDF ke stažení zde

Prase 2022

Featured

v pátek 24. června 2022 od 17 hodin proběhne tradiční opékání prasete. Zahraje kapela pod názvem „Neříkáme“, zpestřením bude vystoupení orientálních tanečnic. Všechny Vás zveme do parku Habrovanského zámku.

Informace pro návštěvy od 7. 12. 2020

Featured

Informace pro návštěvy od 7. 12. 2020

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

na základě množících se dotazů a informací v médiích dovolte, abychom Vás informovali, za jakých podmínek je možné realizovat návštěvu Vašeho blízkého:

    • Návštěvy je stejně jako v letním období nutné předem domluvit na tel. č. 727 899 063, návštěvní hodiny jsou denně 13:30 – 16:00 hod. v pracovní dny (tj. Po – Pá)

 • Návštěva se podrobí nejpozději 48 h před zahájením samotné návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC testu na přítomnost antigenu viru SARS Cov-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad službu konající zdravotní sestře. Přičemž tento požadavek se nevztahuje na osoby navštěvující klienta, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění Covid-19 a doloží o tom doklad službu konající zdravotní sestře

 • Návštěva při vstupu do budovy musí mít vlastní respirátor FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu

 • U jednoho klienta ve stejném čase mohou být pouze dvě osoby, včetně dětí. Každé osobě bude změřena teplota. Osobě s naměřenou teplotou vyšší než 37 °C nebo s příznaky virového onemocnění nebude umožněn vstup

 • Návštěvy podepíší čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění

 • Návštěvy budou přednostně probíhat ve vestibulu zařízení v maximální délce 30min.

 • Při návštěvě prosíme omezte fyzický kontakt mezi návštěvou a klientem, i mezi ostatními návštěvníky a klienty

 • Je-li to možné, během návštěvy klient použije roušku

Vzhledem k aktuální situaci v zařízení není prozatím možné testovat příchozí návštěvy prostřednictvím POC testu na přítomnost antigenu viru SARS Cov-2. Děkujeme za pochopení, zároveň si Vás dovolujeme požádat, abyste si test na přítomnost viru SARS Cov-2 zajistili prostřednictvím nejbližších odběrových míst, případně prostřednictvím svého praktického lékaře (nejbližší odběrová místa pro samoplátce FN Olomouc, Kroměřížská nemocnice, Nemocnice Agel Přerov, Synlab Brno Tuřany), další informace najdete https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/.

Klientům s virovým onemocněním, klientům nacházejícím se v izolaci nebo podezřením na onemocnění COVID-19 nejsou návštěvy povoleny. V případě návštěv u osob v terminálním stádiu budou podmínky návštěvy řešeny individuálně.

Děkujeme Vám za pochopení a dodržení uvedených pravidel.

Aktuální informace o dění v zařízení

Featured

Aktuální informace o dění v zařízení

V uplynulých dnech se ani našemu zařízení nevyhnula nákaza Covid-19. V rámci provozu zařízení byla nastavena mimořádná opatření, rodinní příslušníci pozitivních klientů byli individuálně informováni. V době nepříznivé situace nám poskytli největší pomoc dobrovolníci z Českého červeného kříže, kteří se zapojili do péče o klienty. Všem těmto úžasným lidem patří upřímné poděkování.

V současné době probíhá dle nařízení vlády každých pět dnů testování antigenními testy, od pátku 20.11. se neprojevilo onemocnění u žádného z klientů. Nemocní zaměstnanci se postupně začínají vracet do práce, všichni vyhlížíme lepší dny.

Jsme si vědomi, že je Vám po Vašich blízkých smutno. Prozatím však stále platí dle nařízení vlády ČR zákaz návštěv v zařízení. I nadále je možné využít videohovorů, předání balíčků a dopisů. Bližší informace na tel. 517 305 105.

Zrušené akce

Featured

Z důvodu nepříznivého vývoje epidemie COVID-19 a obavy přenosu nákazy do našeho zařízení, odkládám společné akce s veřejností konané (zatím jen) v srpnu a září na příští rok.
Jedná se o vystoupení Jiřího Helána dne 25. 8. 2020 a společné opékání selete dne 11. 9. 2020. Na obě akce Vás srdečně zveme v roce 2021.

Opékání selete 2020

Featured

Vážení přátelé kamarádi a sponzoři,

jako každý rok, tak i letos budeme v našem parku opékat prasátko.
Vzhledem k celosvětové pandemií COVID – 19 jsme nuceni posunout termín.
Akce se uskuteční v pátek 11. září 2020( více viz. příloha).
Doufáme, že i za vaší podpory, akce proběhne ke spokojenosti nás všech.
Přijměte srdečné pozvání.

Vážení rodinní příslušníci, blízcí a známí našich klientů,

Featured

Vážení rodinní příslušníci, blízcí a známí našich klientů,

uvědomujeme si, jak moc se našich klientů a současně i Vás dotýkalo v souvislosti s pandemií koronaviru zamezení kontaktů s Vašimi nejbližšími. Máme pro Vás dobrou zprávu. Od pondělí, 25. 5. můžete opět své blízké navštívit. Přesto si Vás v souvislosti s Vaší návštěvou dovolujeme požádat o dodržení následujících opatření:
Návštěvu je nutné předem nahlásit na tel. č. +420 727 899 063.
Návštěvní doba je od 13.30 hodin do 16.30 hodin v týdnu i o víkendech.
Návštěvy jsou omezeny v maximálním počtu dvou osob u klienta. Je nutné podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění.
Při vstupu prosím použijte desinfekci u hlavního vchodu, vstupujte pouze s rouškou, personál Vám změří teplotu. Prostor určený pro setkání s Vašimi blízkými je vstupní hala nebo venkovní prostory zařízení. Na pokoje klientů je vstup dovolen pouze za předpokladu, že se jedná o klienta, který je trvale upoután na lůžko. V tomto případě je nutné dodržet 2 m odstup od ostatních osob.
Děkujeme Vám, že respektujete tato dočasná bezpečnostní opatření, bez dodržení těchto pravidel Vám nemůžeme s ohledem na ochranu zdraví klientů návštěvu umožnit. 

 

 

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

Featured

Vážení rodinní příslušníci a blízcí našich klientů,

v souvislosti s šířením nákazy koronavirem Covid-19 v České republice, Vám sdělujeme základní informace. Vedení zařízení operativně reaguje na vzniklou situaci a aktuálně:
– sledujeme informace a vydaná nařízení (vláda ČR, MZ ČR, KHS, KÚ JMK)
– přijali jsme plán preventivních opatření – NAŠE ZAŘÍZENÍ JE PRO VEŘEJNOST UZAVŘENÉ, neprobíhají společné aktivity ani společné stravování, klientům se věnujeme individuálně na pokojích
– prosíme, nenoste již balíčky pro Vaše blízké, výjimkou je zajištění nutných potřeb pro klienty na základě telefonické domluvy s personálem
– přijali jsme krizový plán, činnosti služby v případě krizového stavu jsou zredukovány na minimální rozsah, základní provoz je personálně zajištěn
Výše uvedené je jen velmi stručný přehled opatření, jejichž cílem je chránit především zdraví a životy našich klientů.
Děkujeme Vám za Vaši podporu, pomoc i pochopení, se kterým všechna opatření ochrany Vašich blízkých, přijímáte. V případě bližších informací nás neváhejte kontaktovat, podrobné kontakty najdete ve složce „kontakt“.
V případě potřeby komunikace s Vašimi blízkými zavolejte sociální pracovnici,
na tel. č. +420 517 305 105, +420 1739 087, +420 789, +420 739 634 135, email:socialni@habrovanskyzamek.cz.

!! Důležité informace nejen pro rodinné příslušníky!!

Featured

Vážení příbuzní našich klientů, přátelé a naši příznivci,
děkujeme Vám všem, kteří pro nás šijete roušky, další nabídky ušití roušek uvítáme. TÉTO POMOCI SI VÁŽÍME A DĚKUJEME!

S OHLEDEM NA NOUZOVÝ STAV, JE NAŠE ZAŘÍZENÍ PRO VEŘEJNOST UZAVŘENÉ.
Prosíme Vás, s podáním nových žádostí a informacemi o stavu žádostí se obracejte na sociální pracovnice. Rodinní příbuzní a blízké osoby našich klientů mohou po telefonické domluvě se sociální pracovnicí jejím prostřednictvím předat našim klientům balíček nebo s nimi být v telefonickém kontaktu. Můžete zavolat sociální pracovnici, která za Vašim příbuzným zajde.
Kontaktní tel. číslo +420 517 305 105,

+420 739 087 789,
+420 739 634 135.

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Featured

Domov pro osoby se zdravotním
postižením
Domov pro seniory, p. o.
a Chráněné bydlení, p. o.

ZÁKAZ NÁVŠTĚV
Na základě sdělení Ministerstva zdravotnictví a Bezpečnostní radě státu
vyhlašuji od úterý 10. 3. 2020 zákaz návštěv
Toto mimořádné opatření slouží jako prevence proti šíření nového typu koronaviru.
V Habrovanech dne 9. března 2020
PhDr. Leoš Spáčil
ředitel

Ïnformace zde

Přiložen i dopis pana náměstka Informace zde

Kousek ze mě

Featured

Výstava výtvarných prací klientů Habrovanského zámku v knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově. 2. podlaží KKD 17. 3.- 25. 4. 2020
Vernisáž s kulturním programem proběhne v úterý 17. března 2020 v 10 hodin. Všechny Vás srdečně zveme.Pozvánka zde