•   Habrovanský zámek

Napsali o nás

….Vážení, rád bych touto cestou vyjádřil upřímný a hluboký dík za vzornou, citlivou péči a nesmírně lidský přístup k Vašemu dlouholetému klientovi a mému strýci panu Vladimíru Vlčkovi. Bylo velkým štěstím, že byl klientem právě Vašeho ústavu, kde mu byla umožněna ta nejlepší možná kvalita života v rámci podmínek jeho zdravotního postižení. Mimořádný díky bych rád vyjádřil rovněž ošetřujícímu a zdravotnickému personálu, který přichází s klienty do každodenního kontaktu a vím, že to není práce jednoduchá a lehká. Přeji hodně zdaru ve Vaší záslužné, nelehké a tolik potřebné činnosti. S pozdravem Zdeněk Hájek, synovec p. Vlčka, Brno, 1. 6. 2022

……..Vážení, ráda bych poděkovala všem, kteří se skoro po dva roky starali o mého strýce Milana Pouče, a vím, že to často nebylo jednoduché. Byl to člověk, který celý život hledal zázemí a domov, na sklonku života ho našel na zámečku v Habrovanech, u vás. S trpělivostí a klidem jste snášeli jeho rozmary. Děkuji všem od kuchařek po vedení. Do dalších dnů přeju jen to dobré, hlavně hromadu zdraví a klidné klienty. Opatrujte se, Dana Hradilová – neteř pana Pouče

……touto cestou si dovolujeme též poděkovat kolektivu pracovníků Habrovanského zámku, p.o. za lidský přístup a odbornou péči, kterou našemu tatínkovi panu Janu Adámkovi věnovali. Syn Jan Adámek, dcery Marie Hynštová a Eva Vávrová s rodinami.

…..rádi bychom Vám poděkovali za spolupráci, obětavost a vstřícnost ohledně péče o naši maminku, paní Jarušku Tesařovou. Jsme rádi, že mohla poslední roky prožít důstojně ve Vašem zařízení. Přejeme Vám hodně sil a zdraví, s úctou sourozenci Milan, Jaroslav, Tereza, Petr


„………dovolte mně, abych Vám ještě touto cestou poděkoval za vstřícnost a ochotu ohledně předání VK a hotovosti paní Marie Drážďanské.
Zároveň ještě jedenkráte děkuji za veškerou péči a starostlivost, kterou jste paní Drážďanské věnovali ve Vašem zařízení po celou dlouhou dobu jejího pobytu.
V dokonalé úctě
St. Nestrašil “


“ Vím, že máte u Vás hodně lidí a s nimi hodně práce, a od té doby co je u Vás můj bratr si Vaší práce vážím víc, protože si dovedu představit, jak je to náročné celý den pečovat o tolik nemocných lidí, já bych asi nezvládla sama pečovat celodenně ani o jednoho, a za to Vám všem v Habrovanském zámku děkuji, že bratrovi pomáháte zvládat běžné denní potřeby a se vším co potřebuje.

Děkuji “


Habrovanský ZPRAVODAJ, vydává OÚ Habrovany prosinec 2013
ŠACHOVÝ ODDÍL TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH HABROVANY V ROCE 2013

Blíží se pomalu konec roku a je čas na jeho rekapitulaci. Hráči našeho šachového oddílu se i letos zúčastnili několika soutěží a oddíl byl pořadatelem šachového turnaje.

Začneme okresním přeborem Vyškov I. třídy. Dohrávala se několika koly sezona 2012 – 2013. Konečné pořadí na čele tabulky bylo takové: 1. TJ Bučovice – 17 bodů, 2. MKS Vyškov D – 16 bodů (skóre 21,5), 3. ŠO TP Habrovany A – 16 bodů (skóre 19,5). Družstvo ŠO TP Habrovany B obsadilo se 7 body 6. místo.Květnového Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev v šachu tělesně postižených jsme se tentokrát nezúčastnili a to z důvodu špatné komunikace mezi hráči a jednotlivými oddíly hrajícími v této soutěži.Tak jako v loňském roce i letos proběhlo koncem srpna v Hradci nad Moravicí Otevřené Mistrovství ČR jednotlivců TP s mezinárodní účastí hráčů České republiky, Ukrajiny, Ruska a Slovenska. Hráč našeho oddílu Leoš Spáčil obsadil slušné 21. místo. Druhý náš zástupce Ivana Vejpustková skončila ve druhé polovině tabulky.V polovině října náš oddíl tradičně uspořádal v Hodoníně u Kunštátu již 25. ročník šachového turnaje, Přebor Jihomoravského kraje, memoriál Jiřího Šandery, Ivo Horníčka, memoriál Vojty Drápala. Vítězem se stal pan Leoš Spáčil, na druhém hráč z Prahy pan Josef Fendrych a třetí byl Tomáš Rösner z Práče. Na tomto turnaji proběhla i členská schůze, na které byl novým předsedou oddílu zvolen Zdeněk Baldík, který je zároveň i hospodářem. O několik dní později se konalo v tom samém místě Mezinárodní mistrovství tělesně postižených v šachu – O pohár MDA RIDE. Pan Leoš Spáčil hrající za Habrovany skončil devátý a Ivana Vejpustková na konci hráčského pole.V listopadu začal další ročník okresního přeboru I. třídy. V době kdy budete číst tyto řádky se odehrály 3 kola soutěže. Pokračovat se bude po Novém roce dalšími čtyřmi koly. Věříme, že obě naše družstva zahrají dobře a obsadí slušné pozice.Šachy jako sport jsou přístupné pro všechny tedy i pro osoby s těžkým tělesným postižením. Hendikepovaní jsou zde zapojeni do aktivní sportovní činnosti, roste jejich sebevědomí, zlepšuje se fyzická kondice. Díky finančním podporám jsou soutěže dostupnější i pro sociálně slabší občany.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří o nás mají zájem, pomáhají nám a zůstávají nakloněni. Doufám a věřím, že tomu tak bude i nadále.

Zdeněk Baldík.
ŠO TP Habrovany